
Рогівка — передня прозора оболонка ока, яка виконує роль збиральної лінзи, фокусуючої промені світла на сітківці. Будь-які порушення форми та конфігурації рогівки, її прозорості та цілісності призводять до зниження гостроти зору. Найнебезпечніші проблеми рогівки – це запальні (переважно інфекційного характеру) процеси, кератити.
Дистрофічні та дегенеративні патології ендотелію рогівки, незалежно від першопричини, призводять до її набряку. Зазвичай лікування починається з медикаментозного, що включає специфічні антибіотики, до яких чутливі мікроорганізми, що викликали запалення, порушення прозорості та цілісності поверхневого шару. В результаті значно знижується зір, з’являються болі, світлобоязнь і сльозотеча. При тяжких проявах ендотеліальних дистрофій доводиться вдаватися до пересадки рогівки.
Трансплантація рогівки (кератопластика) — мікрохірургічна операція, що полягає у заміні пошкодженої тканини рогівки на донорську здорову рогівку або штучний трансплантат.
У гуманній офтальмології першу успішну трансплантацію донорської рогівки провів у 1905 році австрійський офтальмолог Едуард Зірм. До цього донорська тканина або відторгалася, або не спостерігалося бажаного результату.
У ветеринарній практиці першу успішну операцію з пересадки донорської рогівки здійснив Сінглтон у 1957 році. Процедуру провели 7-річному кобелю вельш-коргі з двостороннім пігментним кератитом. До цього тваринам з 17-го століття проводили лише експериментальні операції.
Кератопластика проводиться зараз регулярно ветеринарними офтальмологами у всьому світі і допомагає пацієнтам повернути зір.
В Україні операцію з трансплантації рогівки проводить кілька вузькоспеціалізованих ветеринарних клінік у Києві.
У Харкові «ВетЕксперт» є єдиною ветеринарною клінікою, що спеціалізується на мікрохірургії ока, зокрема на трансплантації донорської рогівки та трансплантації лимба з амніотичною мембраною. Сучасне обладнання та досвід лікарів дозволяють виконувати унікальні офтальмологічні операції та зберегти зір вашим улюбленцям.
Підготовка тканин до трансплантації
Через 1 місяць
Через 3 місяці
Щорічно в клініці «ВетЕксперт» проводять 20-30 пересадок донорської або штучної рогівки собакам і котам.
За яких станах тварині необхідна пересадка рогівки:
- глибокі виразки;
- дермоїдні кісти;
- секвестри;
- дистрофія ендотелію.
Період відновлення зору у пацієнтів — до 2 місяців.
Своєчасне звернення до ветеринарного офтальмолога може зберегти зір вашим улюбленцям.
Успішність трансплантації:
- 100% збереження ока;
- 80% повне відновлення зору;
- 70 — 80% збереження прозорості рогівки.
Не займайтеся самолікуванням! В клініці «ВетЕксперт» ветеринарний офтальмолог проведе необхідну діагностику органів зору та призначить оптимальне лікування. Дзвоніть!