
Ветеринарна неврологія
Хвороби неврологічного характеру виникають у тварин будь-якого віку та порід. Симптоматика виявляється досить яскраво, але не завжди може бути правильно розтлумачена власником. Список неврологічних захворювань дуже великий.
Причини неврологічних порушень
Факторів, що викликають подібні захворювання, безліч, але їх можна поділити на первинні та вторинні. Перші виникають і натомість генетичних аномалій, вроджених захворювань, внутрішньоутробного інфікування. До вторинних відносяться онкологічні та запальні захворювання – інфекційні та асептичні, які ветеринарна неврологія часто діагностує у собак карликових порід.
Вторинні неврологічні порушення спричиняють травми хребта, мозку, периферичних нервів. Ще одна поширена причина подібних станів – порушення мозкового кровообігу, а також ниркова та печінкова недостатність, діабет та інші метаболічні хвороби. Речовини, що сходять до складу побутової хімії, засобів від паразитів, зіпсованих продуктів і таблеток, що ненароком впали, теж здатні вражати ЦНС і ПНР. Подібні стани невролог ветеринар діагностує за низкою ознак.
Найочевидніші прояви – порушення координації рухів, судоми. Але часто зустрічається і менш очевидна симптоматика, яку ветеринар невролог звертає увагу:
- мимовільні рухи, судоми;тремтіння (тремор);
- манежні рухи - тварина бродить по колу і починає натикатися на предмети;
- болючі відчуття при дотику або ослаблення чутливості до ласки;
- кульгавість, відмова від рухливих ігор;
- зіниці різної форми, непритомність і навіть кома;
- м'язова слабкість та неузгодженість рухів спостерігається при пошкодженні периферичних нервів;
- атрофія язика чи параліч морди виникає при черепно-мозковій травмі.
У ряді випадків тварина може виявляти агресію. При появі будь-яких вищеописаних симптомів терміново необхідний невролог, ветклініка має бути відвідана якнайшвидше.
Через схожу симптоматику діагностика стану пацієнта проводиться дуже ретельно. Неврологічне дослідження допомагає визначити, яка область нервової системи вражена та наскільки. Залежно від проявів захворювання невролог (ветклініка сучасна має потрібні апарати) може додатково призначити:
- УЗД головного мозку;
- рентген;
- МРТ та КТ;
- аналіз крові загальний та біохімічний (часто є обов'язковим);
- мієлографію (діагностика спинного мозку) та дослідження ліквору (спинномозкової рідини);
- ангіографію (дослідження судин та вен).
Щодо лікаря, необхідний кваліфікований невролог ветеринар – Харків може похвалитися чималою кількістю надійних фахівців. Лікар призначить правильне лікування, усунувши захворювання чи максимально знизивши його симптоматику.
Терапія неврологічних хвороб
Особливості лікування залежить від діагнозу. При травмах чи пухлинах без хірургічного втручання чи хіміотерапії не обійтися. На жаль, пошкоджені нерви відновити неможливо, хоч ветеринарна неврологія активно займається вирішенням цієї проблеми. Найчастіше призначають консервативне лікування. Невролог ветеринар (Харків) розписує схему лікування із зазначенням його тривалості. У деяких ситуаціях необхідний прийом нейроактивних засобів, які стимулюють передачу імпульсів та забезпечують нервам нормальну функціональність.
Нижче наведено вартість консультації профільного лікаря: