
Переваги чіпування домашніх тварин:
- Електронна ідентифікація та єдина база даних полегшує пошук власників у разі втрати тварини.
- З липня 2011 року в’їзд з нечіпованими собаками до країн Європейського Союзу заборонений.
Електронна ідентифікація тварин (чіпування) котів, собак, сільськогосподарських тварин, екзотичних тварин, птахів, риб та інших тварин являє собою імплантацію під шкіру тварини мікрочіпа, що містить унікальний індивідуальний 15-значний номер, який залишається з нею протягом усього життя.
Мікрочіп – це маленька стерильна капсула з біосумісного скла розміром не більше рисового зернятка, довжиною всього 12 мм, діаметром 2,1 мм і вагою всього 0,6 г. Капсула з біосумісного скла забезпечує відсутність реакцій відторгнення та міграції мікрочіпа. Усередині капсули розташований сам мікрочіп, що складається з котушки індуктивності та мікросхеми.
Імплантація капсули – легка, швидка і безболісна процедура без застосування загального наркозу, оскільки мікрочіп має мініатюрні розміри та легко проходить під шкіру, однак чіпувати тварину потрібно лише у професіонала. Капсула вводиться під шкіру в області холки за допомогою одноразового аплікатора (схожого на шприц). Ваш улюбленець відчує процедуру введення чіпа як звичайну підшкірну ін'єкцію. Одноразовий аплікатор для імплантації постачається разом із мікрочіпом у стерильній упаковці.
Сам по собі мікрочіп пасивний, оскільки не передає жодних хвиль без активації сканером. Потрапивши під шкіру, мікрочіп протягом 5-7 днів оточується сполучнотканинною капсулою, що унеможливлює його переміщення. Явищ відторгнення або міграції мікрочіпа не спостерігається. Жодних побічних дій після введення. Втратити або пошкодити мікрочіп неможливо – він стає частиною підшкірного шару. Чіп не може бути причиною запалення або пухлини. Безпека введення мікрочіпа підтверджена величезною практикою по всьому світу. Чіпувати тварину можна в будь-якому віці, оскільки це не впливає на розташування мікрочіпа та реакцію організму на нього.