м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 45 (будівля "Мавзолей")
Пн.-Нд. з 09:00 до 19:00

Вирощування новонароджених кошенят

Вирощування новонароджених кошенят

Вирощуємо новонароджене кошеня самостійно

Бувають різні випадки, в яких власнику доводиться вигодовувати новонароджених кошенят самотужки: у кішки мало молока, занадто багато кошенят у посліді і на всіх їжі не вистачає, кішка відмовляється годувати та інше.

Для вирощування не варто використовувати коров'яче молоко: склад коров'ячого молока відрізняється від котячого, тому вихованець може недоотримувати поживні речовини. Травній системі кошенят вкрай складно справлятися з його перетравленням, що може загрожувати проблемами. В цьому випадку найкраще використовувати спеціальну суміш.

Основні правила при самостійному вигодовуванні:

  • використовуйте чисту пляшечку з соскою - піпетка в такому разі не найкращий варіант. Соска має бути з максимально маленьким отвором, щоб у тварини розвивався смоктальний рефлекс;
  • готова до вживання суміш не повинна бути гарячою чи холодною, оптимальна температура 30 градусів. Зазвичай її не рекомендується зберігати, тому розводити краще перед годуванням. Її можна зберігати не більше доби і лише в холодильнику;
  • перші їди будуть незначні за обсягом – приблизно 1-2 чайні ложки суміші за раз. Але дотримуйтесь інструкцій, щоб вибрати правильну порцію.

У перший тиждень життя годування слід проводити приблизно кожні 2-3 години. Тому годувати вихованця потрібно і вночі. Але з віком кількість годівель стає меншою. І з четвертого тижня складає 5 годівель на день. Потім нічні годування проводять раз на 4 години, а з четвертого тижня буде достатньо одного прийому їжі за ніч, при цьому денний графік залишається поки що без змін.
Після кожного годування необхідний масаж живота, сечостатевого та анального отвору. Робити це потрібно за допомогою м'якої тканини або ватки, змоченої теплою водою, а не просто пальцями. Масаж необхідний поліпшення процесу перетравлення і випорожнення виведення з організму продуктів життєдіяльності.

Незалежно від того, який тип харчування ви вибрали, з 8 тижнів необхідно давати рідкі вітаміни. Але робити це слід лише після консультації з ветеринарним лікарем.

Royal Canin Babycat Milk

Бебікет Мілк - це повноцінний замінник котячого молока. Підходить для годування з першого дня життя і до моменту відлучення від матері (приблизно до 4-5 тижнів). Для отримання суміші необхідно розчинити рекомендовану кількість порошку в теплій воді та добре перемішати за допомогою струшування пляшечки.

Характеристики продукту:

  • за складом суміш максимально наближена до грудного котячого молока.
  • відсоток лактози відповідає тому, що міститься у материнському молоці.
  • виняток крохмалю. Органи шлунково-кишкового тракту новонародженого кошеня ще не здатні перетравити цей компонент, тому що в організмі виробляється дуже мало необхідного ферменту.
  • пребіотики (ФОС) допомагають підтримувати нормальну мікрофлору кишечника та полегшувати процес засвоєння їжі.
  • кислоти ДГК беруть участь у розвитку нервової системи, адже вона продовжує формуватись ще протягом кількох тижнів після народження.